Šiuolaikinės, gerai tarptautiniu mastu žinomos TB RR varžybos „Baltic Contest“ išsivystė iš Baltijos šalių TB pirmenybių (SB – testų), kurių reikšmė Baltijos šalių radijo sportui ir trumpabangininkų solidarumui yra didžiulė.

Mintis organizuoti Estijos, Latvijos ir Lietuvos sportinį forumą gimė 1964 m. KPI radijo klube. Kurį laiką vyko diskusijos su kolegomis dėl nuostatų, ir kaip gauti reikalingus leidimus. Numatomos varžybos netilpo į to meto SSRS TB varžybų formatą. Palaikant visoms Baltijos šalių RSF, pavyko gauti vienkartinį leidimą ir 1965 m. LRSF bei KPI radijo klubas suorganizavo SB-65. Šiame renginyje Estiją ir Lietuvą atstovavo po 44 dalyvius, o Latviją – net 68. Nugalėtojais tapo UQ2CC, UQ2KAA komanda ir Lietuvos RSF. 1966 m. per daug nesiafišuojant, organizatorių teises perėmė Estijos RSF ir, kol Maskvos institucijos susivokė, Baltijos šalių TB pirmenybės tapo reguliarios. Vėliau ne kartą buvo bandyta mūsų varžybas paversti eiliniu, zoniniu renginiu (priimti Leningradą, Kaliningradą, Baltarusiją ir pan). Vis dėlto dėl trijų respublikų RSF tvirtų pozicijų, bei padėjus įtakingiems trumpabangininkams, pavyko išsaugoti pradinę varžybų formą ir turinį.

Svarbus etapas šių pirmenybių istorijoje buvo 1971 m., kai pirmą kartą pasaulinėje praktikoje Lietuvoje buvo realizuotas teisėjavimas ESM (kompiuteriu). Šio sėkmingo eksperimento autoriai – KPI radijo klubo aktyvas ir KPI vyr.dėstytojas S.Buožis. ESM „Minsk 22“, užėmė dideles patalpas, o ypač įspūdingai atrodė nuolatinės atminties magnetofonai, į kuriuos perforuotomis kortelėmis buvo įrašoma varžybų dalyvių ataskaitų informacija. Pats teisėjavimas truko ilgiau kaip parą. Dar ne vienas trumpabangininkas savo archyve gali turėti SB 71 kompiuterinius varžybų protokolus, skirtus daromų klaidų analizei.

Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, 1990 m. Baltijos šalių TB pirmenybės buvo išplėstos ir tapo tarptautinėmis varžybomis „Baltic Contest“, kurių reitingas yra aukštas ir augantis. Jose dalyvių skaičius artėja iki 500, o šalių dalyvauja apie 40.