Winners of the 5 th European Youth Radioorienteering Championship

Moldova,12-15 October 2007

   

BAND: 3,5 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W14

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name, Surname

Country

Points

Time

1st

Tatiana Silshenko

Ukraine

6

48:42

2nd

Natalia Prohnenko

Ukraine

6

68:53

3rd

Ilona Covtun

Ukraine

6

74:26

 

 

 

 

 

 

W16

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name, Surname

Country

Points

Time

1st

Ekaterina Hutsalenko

Ukraine

8

64:35

2nd

Ana Pilarczyk

Poland

8

71:14

3rd

Nadejda Jarko

Russia

8

134:16

 

 

 

 

 

 

W18

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name, Surname

Country

Points

Time

1st

Alexandra Parhomenko

Ukraine

9

45:30

2nd

Liudmila Pukalova

Russia

9

45:49

3rd

Ekaterina Filippova

Russia

9

47:55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M14

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name, Surname

Country

Points

Time

1st

Nikolai Biryukov

Ukraine

7

58:04

2nd

Konstantin Shcherbatiuk

Ukraine

7

61:36

3rd

Piotr Nalepko

Poland

7

61:47

 

 

 

 

 

 

M16

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name, Surname

Country

Points

Time

1st

Karolis Lazdauskas

Lithuania

9

43:03

2nd

Yaroslav Lavryk

Ukraine

9

47:42

3rd

Alexandr Skvortsov

Russia

9

53:14

 

 

 

 

 

 

M18

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name, Surname

Country

Points

Time

1st

Mindaugas Nakvosas

Lithuania

11

47:20

2nd

Mateusz Rejniak 

Poland

11

55:39

3rd

Egor Korotkov

Ukraine

11

57:19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAND: 144 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W14

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name, Surname

Country

Points

Time

1st

Tatiana Silshenko

Ukraine

6

66:39

2nd

Alona Ship

Ukraine

6

 

3rd

Jolanta  Smigiel

Poland

6

95:09

 

 

 

 

 

 

W16

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name, Surname

Country

Points

Time

1st

Ana Pilarczyk

Poland

8

69:12

2nd

Ekaterina Hutsalenko

Ukraine

8

90:58

3rd

Nadejda Jarko

Russia

8

102:35

 

 

 

 

 

 

W18

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name, Surname

Country

Points

Time

1st

Alexandra Parhomenko

Ukraine

9

60:00

2nd

Karolina Puchacz

Poland

9

71:22

3rd

Olena Pitirimova

Ukraine

9

73:02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M14

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name, Surname

Country

Points

Time

1st

Nikolai Biryukov

Ukraine

7

67:12

2nd

Piotr Nalepko  

Poland

7

68:13

3rd

Fam Mini Tung

Ukraine

7

95:44

 

 

 

 

 

 

M16

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name, Surname

Country

Points

Time

1st

Karolis Lazdauskas

Lithuania

9

50:02

2nd

Bartosz Bystry

Poland

9

57:39

3rd

Yaroslav Lavryk 

Ukraine

9

64:14

 

 

 

 

 

 

M18

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name, Surname

Country

Points

Time

1st

Ivan Chernat

Ukraine

11

62:08

2nd

Paulius Navickas

Lithuania

11

62:55

3rd

Egor Korotkov

Ukraine

11

63:32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

International Jury

 

 

 

April 27, 2010 (9:45PM)

Search

Contact Info

RSS Feed: